Novi format Godišnje strukovne nagrade suvremenog plesa

26.10.2015. | 20:00

Radi poticanja plesne umjetnosti i afirmacije i popularizacije plesa u Republici Hrvatskoj  Udruga plesnih umjetnika Hrvatske pokrenula je 2007. godine uz pomoć Ministarstva kulture strukovnu nagradu pod nazivom „Godišnja nagrada Udruge plesnih umjetnika Hrvatske“.

Ove godine strukovne organizacije suvremenog plesa sklopile su suradnju te nagradu od sada zajednički dodijeljuju Udruga plesnih umjetnika Hrvatske i Udruga profesionalnih plesnih umjetnika „PULS“ pod nazivom „Nagrada strukovnih udruga suvremenog plesa Republike Hrvatske“.

Udruge će u 2015. dodijeliti  9. Nagradu, za razdoblje od 1.9. prethodne godine do 31.8. 2015. Novost je i proširenje kategorija Nagrade te se Nagrada dodijeljuje u sljedećim kategorijama: Nagrada za najbolju pojedinačnu izvedbu, Nagrada za najbolji izvođački ansambl (kolektivnu izvedbu), Nagrada za najbolju koreografiju,

Nagrada najperspektivnijem plesnom umjetniku/ci te Posebna nagrada koju dodijeljuju Upravni odbori obje Udruge osobi ili organizaciji za organiziranje događaja od posebne važnosti za razvoj plesne umjetnosti, za izuzetan umjetnički doprinos ili za doprinos strukturnom razvoju plesne umjetnosti u RH.
Nagrade nemaju natjecateljski karakter već karakter priznanja od strane struke.

Sve detalje Pravilnika o dodjeli Nagrade možete pogledati na www.upuh.hr/godisnja_nagrada.php

Ovogodišnje nominacije

U kategoriji za najbolju pojedinačnu izvedbu nominirani su:
1.    ANA VNUČEC – za izvedbu u predstavi “Nečastive”
2.    ZRINKA UŽBINEC – za izvedbu u predstavi “Manje zlo”
3.    PETRA CHELFI –  za izvedbu u predstavi “Horizont događaja”
4.    IVANA PAVLOVIĆ – za izvedbu u predstavi “Horizont događaja”
5.    ZRINKA LUKČEC KIKO – za izvedbu u predstavi “Sola”
6.    PETRA HRAŠĆANEC – za izvedbu u predstavi “Trilogija”
7.    TOMISLAV FELLER – za izvedbu u predstavi “&”

U kategoriji za najbolji izvođački ansambl (kolektivnu izvedbu) nominirani su:
1.    STUDIO ZA SUVREMENI PLES – za izvedbu predstave “Nečastive”
2.    BAD COMPANY – za izvedbu predstave “Crtač”
3.    IZVOĐAČKI ANSAMBL PREDSTAVE “HORIZONT DOGAĐAJA”
4.    IZVOĐAČKI ANSAMBL PREDSTAVE “VARIJACIJE O OSJETNOM”
5.    IZVOĐAČKI ANSAMBL PREDSTAVE “TRILOGIJA”

U kategoriji za najbolju koreografiju nominirani su:
1.    BRUNO ISAKOVIĆ -  za koreografiju u predstavi “Nečastive”
2.    ZRINKA UŽBINEC I NIKOLINA PRISTAŠ - za koreografiju u predstavi “Manje zlo”
3.    PETRA HRAŠĆANEC I SAŠA BOŽIĆ - za koreografiju u predstavi “Trilogija”
4.    MARTINA NEVISTIĆ - za koreografiju u predstavi “Horizont događaja”
5.    NIKOLINA PRISTAŠ - za koreografiju u predstavi “Crtač”
6.    ENI VESOVIĆ - za koreografiju u predstavi “Inter(me)d”

U kategoriji za najperspektivnijeg plesnog umjetnika/cu nominirani su:
1.    LANA HOSNI – za radove nastale u suradnji s Marjanom Krajač, Brunom Isakovićem i Irmom Omerzo
2.    MATEA BILOSNIĆ – za širinu potencijala te okušavanje u autorskom radu u solu “This is you?”

O svim pristiglim prijedlozima za kategoriju posebne nagrade rapravljat će Upravni odbori obje Udruge I donijeti odluku o dodjeljivanju Nagrade u ovoj kategoriji.