Izvještaj: događanja i aktivnosti: 26.08.2013. – 21.07.2014.

Od 01. siječnja 2014. Zagrebački plesni centar radi svakodnevno od:
ponedjeljak – petak: 8:00 – 22:00
subotom i nedjeljom: 10:00 – 22:00

Zagrebačkom plesnom centru u svakodnevnim aktivnostima godišnje pomaže 10-15 volontera.

Edukativne programe namijenjene građanima Zagreba u svrhu popularizacije suvremenog plesa te stvaranju nove publike u prosjeku  mjesečno pohađa 250 građana (razni plesni stilovi, predavanja, filmske projekcije).


 

Ostale aktivnosti koje provodimo u ZPC-u  od otvorenja do danas:


Marketing usluge - potpora profesionalnim plesnim umjetnicima:

  • Dvomjesečnik (1000 primjeraka, distribucija putem kulturni centri gradski, knjižnice, fakulteti, udruge);
  • Plesne Novice – elektronske obavijesti pretplatnicima (1000+ pretplatnika);
  • Internet stranice (hrvatski/ engleski jezik – usluge prijevoda umjetnicima je besplatna / obrada tekstova uključena je u potporu); 
  • Blagajna (1 h prije početka predstava);
  • Garderobijeri (2 osobe; 1 h prije početka predstave);
  • Hostese (na usluzi posjetiteljima 1h prije početka predstave);
  • Obavijesti prema medijima;

Tehnička potpora

    • 15h tjedno tehnička potpora na raspolaganju za savjetodavne usluge plesačima;
    • Ugovaranje tehničkog osoblja za potrebe korisnika, upravljanje osobljem;
    • Dežurstvo tijekom predstave (minimalno 2 osobe ZPC-a); 
    • Čistačica;

 


Program 26.08.2013. – 21.7.2014.


Premijere:

  • „Hoogerman“, Erre Erre que Danza (1)
  •  „Das Gartenspiel“, Maja Marjančić (4)
  • „Hermafroditi Duše“, Žak Valenta (4)
  • „Ephemerals“, Petra Zanki (2)
  • „Zašto umjetnica/umjetnik ne može predstavljat državu-naciju“, Sanja Iveković (1)
  • „MP4“, Zrinka Lukčec (2)
  • „Koreografska fantazija br. 1“, Marjana Krajač (3) – izvedba van ZPC/rezidencija ZPC
  • „Moja Giga nipošto nije lijepa“, Zrinka Lukčec/Petar Cvirn (3)
  • „Killing Kuguar“, Maja Drobac (3)
  • „Ples u 2043.“, Sonja Pregrad/Willy Prager (3)
  • „In Reference to the Robbers Cave“, Robert Clark/Beyond Front@ (1)
  • „Random House: three“, Andreja Široki (2)
  • „Cheap Lecture and The Cow Piece“, Jonathan Burrows (1)
  • „Schroedingerova mačka“, Iva Višak (1)
  • „Ti“, Aleksandra Mišić/Ognjen Vučinić (5)
  • „Merry Christmas for Naughty Kids“, Maša Kolar (4)
  •  „Undertone“, Ekscena/Sidney Leoni (4)
  • „I plesačice ubijaju, zar ne?“, TRAS studio/Rajko Pavlić (2)
  • „Bharatanatyam“, Maja Drobac (1)
  • „TVolution Will Not be Televised“, BADco. (3)
  • „Intergalactic“, Andrea Božić/TILT (2)
  • „-110 = QUARTET of Two“, Melita Spahić Bezjak (2)
  • „The Most Together We Have Ever Been“, Matija Ferlin/Ame Henderson (2)
  • „Izvođačice“, TRAS studio/Irma Omerzo/Vilim Matula (3)
  • „J A T O U T I L E / EKSBAUHAS 1“, Martina Granić/Eks Bauhaus (1)
  • „Vrijednost je dinamičan suvišak svake funkcije“, Marjana Krajač/Sonja Pregrad (1)
  • „Colour“, Stošija Zrinski (2)
  • „Luna Malekova“, Martina Nevistić/ O.N.E. (2)
  • „Pledging Foot“, Eleonore Valerye Lachky/Liberdance (2)
  • „As a Dark Wave Swells“, Ina Sladić (1)

UKUPNO: 30 premijera (ukupno 67 izvedbi premijernih naslova )
Reprize:  

  • „Do Kosti“, Orma Omerzo (3)
  • „E=mc2/Volim fiziku“, ZPA (3)
  • „Silent Killer“, Maja Drobac (2)
  • „In Between Tracing Reflections“, Melita Spahić Bezjak (2)
  • „Cooling Down Signs“, Vania Gala / Beyond Front@ (1)
  •  „Iz dječjeg crteža“, Stošija Zrinski (2)
  • „Opet Roberta“, Roberta Milevoj (2)
  •  „Đubrad prokleta“, TRAS studio/Natalija Manojlović (3)

UKUPNO IZVEDBI: 18
Izvedbeni festivali:

  • Perforacije Festival (5)
  • Spider Event (4)
  • Queer Sezona (1)
  • 31. Tjedan suvremenog plesa (24)

UKUPNO IZVEDBI U SKLOPU FESTIVALA: 34

SVEUKUPNO IZVEDENIH PREDSTAVA: 119

Prezentacije – produkcije – radionice – festivali:

  • Otvoreni dan ZPC;
  • Perforacije Festival:
  • Edukativni program za građanstvo i profesionalce (svakodnevno);
  • Nike Run Club (jednom tjedno);
  • Miloš Sofrenović masterclass;
  • Zagreb Film Festival;
  • Sinelinea;
  • Dodjela strukovne nagrade UPUH;
  • „Modni ormar“, Tekstilno-tehnološki fakultet;
  • Noć Kazališta;
  • Spider Event;
  • IMRC kolektiv – radionice, prezentacije rada (kroz cijelu godinu);
  • Quuer sezona Zagreb;
  • Gostovanje EU projekta SPAZIO;
  • „Školski Laboratorij“, British Council;
  • Željka Sančanin projekcije filma „Modularne vježbe“;
  • Impro Jam (nekoliko puta godišnje);
  • Anarhistički sajam knjiga;
  • Radionica koreograf Marcus Jackson;
  • Radionica koreograf Tokyo;
  • Radionica „Nabildavanje“, koreograf Iva Višak;
  • Završni ispiti Ana Maletić;
  • Prezentacija knjige BADco.;
  • Hrvatska turistička zajednica – finalno natjecanje srednjih škola;
  • Zimska produkcija edukacijskog programa ZPC;
  • Ljetna produkcija edukacijskog programa ZPC;
  • Gostovanje EU projekta Unlimited Access;
  • 31. Tjedan suvremenog plesa;
  • Pina Bausch – ciklus filmova ponedjeljkom / Goethe Institut;
  • Diplomski ispit - udaraljke, Muzička Akademija Zagreb;
  • Gostovanje EU projekta Migrant Bodies;
  • 48. Smotra folklora, radionica Helen Eriksen;
  • Bring Your Colors Jam, domaćin Elvis Hodžić.

UKUPAN BROJ DOGAĐANJA/MANIFESTACIJA: 33 događanja/manifestacija
 (napomena: ne računajući reprize događanja/manifestacija ili njihovo trajanje)

Rezidencije u sezoni 2013./2014. (termini  ponedjeljak – petak  9:00 – 17:00; dogovorno subotom i nedjeljom): umjetnici koji su realizirali uz potporu i kroz rezidencijalne programe  Zagrebačkog plesnog centra, Ilica 10:

  • Petra Zanki;
  • Sonja Pregrad;
  • Aleksandra Mišić/Ognjen Vučinić;
  • Melita Spahić;
  • Stošija Zrinski;
  • TRAS studio;
  • Martina Granić;
  • Martina Nevistić;
  • Irena Mikec;
  • Marjana Krajač;
  • Ina Sladić.

Prostor Zagrebačkog plesnog centra kroz sezonu 2013./2014. godine su koristili idući umjetnici za potrebe svojih istraživanja, rada i treninga (ne računajući prethodno navedene rezidencije ZPC-a):

  • Petra Zanki;
  • Pavle Heidler;
  • Bruno Isaković;
  • deFacto;
  • Sanja Iveković;
  • Miloš Sofrenović;
  • Irma Omerzo;
  • Željka Sančanin;
  • Iva Višak;
  • Andreja Široki;
  • Maja Drobac;
  • Hunting Lodge;
  • ZPA;
  • Iva Richtermoc;
  • Andrea Solomun;
  • Ema Janković;
  • Snježana Kovačić;
  • Nika Lilek;
  • Iva Hladnik;
  • Zrinka Lukčec;
  • Iva Nerina Sibila;
  • Studio za suvremeni ples;
  • Maša Kolar;
  • Žak Valenta;
  • Rajko Pavlić.

 

UKUPAN BROJ DOGAĐANJA SEZONA 2013./2014.: 152

 


 

Projekti HIPP-a realizirani unutar:
Program kultura 2007-2013
LLP Program
a koji su gostovali u prostoru Zagrebačkog plesnog centra i popis umjetnika koji su sudjelovali u realizaciji

1) City To City Cabaret: (Velika Britanija/ Grčka/ Bugarska/ Hrvatska)
2010. - Maša Kolar i Zoran Marković (Sofija,Bugarska) , Maša Kolar i Ognjen Vučinić (London, Velika Britanija)
2010. - Liberdance (Atena, Grcka)
2011. - Ognjen Vučinić i Aleksandra Mišić ( London, Velika Britanija), Rina Kotur i Martina Tomić (Sofija ,Bugarska), Marjana Krajač (Atena, Grčka)
2012. – Aleksandra Mišić, Elvis Hodžić, Iva Čevizović (London, Velika Britanija), Maša Kolar (Sofija, Bugarska)

2) Choreoroam: (Velika Britanija/ Danska/ Španjolska/ Italija/ Nizozemska/ Hrvatska)
2009. Sanja Tropp   (London, Kopenhagen, Madrid, Bassano Del Grappa, Rotterdam)
2010. Sonja Pregrad  (London, Kopenhagen, Madrid, Bassano del Grappa  Rotterdam)
2011. Marjana Krajač (Bassano Del Grappa, London, Kopenhagen, Madrid, Rotterdam)
2012. Irena Mikec (Roterdam)

3) Beyond Front@: Bridging New Territories: (Slovenija / Austrija / Mađarska / Velika Britanija / Hrvatska)
2012./2013./2014. Ivana Vratarić, Nino Bokan, Bruno Isaković, Maja Drobac, Irma Omerzo, Maša Kolar, Zrinka Šimičić, Irena Tomašić, Irena Mikec, Snježana Kovačić, Davorka Horvat, Neven Šverko, Bojan Gagić, Krunoslav Marinac, Ivana Pavlović, Karolina Suša, Žak Valenta, Josipa Štulić, Mia Zalukar, Koraljka Begović, Vlaho Prohaska, Nevena Kereša, Ksenija Španec, Lana Hosni;
2012./2013. Zvonimir Kvesić (Creation BF 5, plesna predstava)
2013. Sven Bahat („Cooling Down Signs“, plesna predstava)
2013. Anis Habibović („Cooling Down Signs“, plesna predstava)

4) SPAZIO EU: (Stiching – Zwaanprodukties (NL), Hrvatski institut za pokret i ples (HR), Commune di Bassano del Grappa (IT), Art Stations Foundation (PL))
2012. Petra Zanki (HR predstavnik u projektu)
2013. Martina Granić (HR predstavnik u projektu)
Domaći partneri: BADco., Andrea Božić (TILT)

5) Unlimited Access (British Council (UK), VOARTE (PT), Onassis Cultural Center (GR), Hrvatski institut za pokret i ples (HR))
2012./2013./2014. Iva Nerina Sibila, Silvia Marchig, Vesna Mačković, Slađan Livnjak, Tatjana Vukadinović

6) Communicating Dance (K3 Tanzplan Hamburg (DE), Dans Ateliers (NL), CDC Le Pacifique (FR), Commune di Bassano del Grappa (IT), Dance Ireland (IR), Hrvatski institut za pokret i ples (HR))
2013./2014. Martina Nevistić, Jelena Mihelčić

7) Migrant Bodies (Commune di Bassano del Grappa (IT), Hrvatski institut za pokret i ples (HR), La Briqueterie (FR), The Dance Center (CA/British Columbia), Circuit-Est centre coregraphique (CA/Quebec)
2014. Jasna Vinovrški