Izvještaj: događanja i aktivnosti: sezona 2012. / 2013

Pregled događanja: Zagrebački plesni centar, Ilica 10
sezona 2012./2013.

Od 01. rujna 2012. Zagrebački Plesni Centar radi svakodnevno od:
ponedjeljak – petak: 8:00 – 22:00
subotom: 10:00 – 22:00
nedjeljom: prema dogovoru

Zagrebačkom plesnom centru u svakodnevnim aktivnostima godišnje pomaže 10-15 volontera.

Edukativne programe namijenjene građanima Zagreba u svrhu popularizacije suvremenog plesa te stvaranju nove publike u prosjeku mjesečno pohađa 250 građana (razni plesni stilovi, predavanja, filmske projekcije);

Ostale aktivnosti koje provodimo u ZPC-u od otvorenja do danas:
Marketing usluge - potpora profesionalnim plesnim umjetnicima:

  • Mjesečnik (1000 primjeraka, distribucija putem kulturni centri gradski, knjižnice, fakulteti, udruge);
  • Plesne Novice – elektronske obavijesti pretplatnicima (800+ pretplatnika);
  • Internet stranice (hrvatski/ engleski jezik – usluge prijevoda umjetnicima je besplatna / obrada tekstova uključena je u potporu);
  • Blagajna (1 h prije početka predstava);
  • Garderobijeri (2 osobe; 1 h prije početka predstave);
  • Hostese (na usluzi posjetiteljima 1h prije početka predstave);
  • Obavijesti prema medijima;

Tehnička potpora

    • 15h tjedno tehnička potpora na raspolaganju za savjetodavne usluge plesačima;
    • Ugovaranje tehničkog osoblja za potrebe korisnika, upravljanje osobljem;
    • Dežurstvo tijekom predstave (minimalno 1 osoba ZPC-a);
    • Čistačica;


Program sezona 2012./2013.
Premijere:

  • „Topologije“, Željka Sančanin (2)
  • „Borderlines III“, Nensi Ukrainczyk (3)
  • „Ples spoticanja i posrtanja“, Petra Zanki & Britta Wirthmuller (2)
  • „BLACK“, umjetnička organizacija O.N.E. (4)
  • „E=mc2“, ZPA (4)
  • „Silent Killer“, Maja Drobac (3)
  • „XXX koraka do…“, Zrinka Lukčec (3)
  • „Memory of Water“, Maša Kolar (5)
  • „Đubrad Prokleta“, Natalija Manojlović (4)
  • „Off/On“, Irena Mikec (2)
  • „Rad koji ću izvesti krajem prosinca“, Marjana Krajač (2)
  • „Random House: Two“, Andreja Široki (2)
  • „Opet Roberta“, Roberta Milevoj (2)
  • „Do kosti“, Irma Omerzo (3)
  • „Solitudes Solo“, Daniel Leveille (2)
  • „Trebalo bi prošetati psa“, produkcija HNK Zagreb u dvorištu ZPC (3)
  • „Žeđ“, Vladimir Velev/LIBERDANCE (2)

UKUPNO: 17 premijera (ukupno 48 izvedbi premijernih naslova )
Reprize:

  • „Ništa nije krivo“, MASA dance company (1)
  • „Zgubidan“, Rajko Pavlić (1)
  • „Sad Sam Lucky“, Matija Ferlin (4)
  • „Love will tear us apart / Boys Don't Cry“, de facto (2)
  • „Kids in a Play“, LIBERDANCE (2)
  • „Priručnik za prazne prostore – ulazak u predstavu“, Marjana Krajač (1)
  • „Muž – Žena – Kuhinja“, Mirjana Preiss (3)

UKUPNO IZVEDBI: 14

SVEUKUPNO IZVEDENIH PREDSTAVA: 62


Prezentacije – produkcije – radionice – festivali:

  • Otvoreni dan plesa: prezentacije, razgovori, filmovi, jam session, predstave
  • Light Design 1 radionica, Michael Manion (3 dana)
  • Open Jam Session nedjeljom
  • Beyond Front@: Dance Communication Lab (5 dana)
  • Zagreb Film Festival (5 dana)
  • IETM konferencija (3 dana)
  • Godišnja strukovna nagrada UPUH
  • Radionica „O.N.E. 1“, Martina Nevistić
  • Koliko vrijedim – od valorizacije do plesa, okrugli stol
  • Google konferencija (2 dana)
  • Prezentacija knjige/ predavanje Andrew Cracknell
  • Radionica improvizacije s glasom i pokretom, Alessio Castellaci (2 dana)
  • SINELINEA (3 dana)
  • Audicija: Beyond Front@, međunarodna koprodukcija
  • Artikulacija Emocija, radionica, Leon Lučev
  • SPAZIO EU u veljači, radionice i otvoreni prikazi radova
  • Viewpoints, radionica Stephena Atkinsa (5 dana)
  • Plesati sa…, projekcija filma, Irma Omerzo (3 dana)
  • Light Design 2 radionica, Michael Manion (3 dana)
  • AutoR, konferencija (3 dana)
  • Cedric Andrieux – razgovor s umjetnikom
  • Predstavljanje projekta EKS10 i novog koordinacijskog tima ekscene
  • Školski laboratorij, British Council
  • Radionica akrobatike i uspostave ravnoteže
  • Radionica Capoeire
  • IMRC – Integrirani kolektiv za istraživanje pokreta, prezentacija
  • Osjetljivi plesovi, plesna sesija (5 dana)
  • Open floor, radionica, Alain Allard, Udruga Pet Ritmova (4 dana)
  • Gyrokinesis tehnika, radionica
  • 30. Tjedan suvremenog plesa (34 izvedbe)
  • Plesna radionica Aakash Odedra
  • Produkcijski coaching: Antitijela, Petra Zanki & Željka Sančanin
  • IMRC – radionica (2 dana)
  • EUROKAZ: „Drums & Diggning“, plesna predstava (2 dana)
  • EUROKAZ: Eurokaz Saloon, tribina/okrugli stol
  • Akram Khan Company radionica
  • Produkcijski Coaching: Martina Nevistić i O.N.E. – „Pink“


UKUPAN BROJ DOGAĐANJA/MANIFESTACIJA: 36 + 34 izvedbe 30. TSP = 70
(napomena: ne računajući reprize događanja/manifestacija ili njihovo trajanje)


Rezidencije (termini ponedjeljak – petak 9:00 – 17:00) : umjetnici koji su realizirali uz potporu i kroz rezidencijalne programe Zagrebačkog plesnoh centra, Ilica 10:

  • Petra Zanki
  • Marjana Krajač
  • Irena Mikec
  • Natalija Manojlović
  • Andreja Široki
  • Roberta Milevoj
  • Jasna Čizmek-Tarbuk
  • Irma Omerzo

UKUPAN BROJ DOGAĐANJA u sezoni 2012./2013. : 132


Projekti HIPP-a realizirani unutar Programa kultura
2007-2013
a koji su gostovali u prostoru Zagrebačkog plesnog centra i popis umjetnika koji su sudjelovali u realizaciji

1) City To City Cabaret: (Velika Britanija/ Grčka/ Bugarska/ Hrvatska)
2010. - Maša Kolar i Zoran Marković (Sofija,Bugarska) , Maša Kolar i Ognjen Vučinić (London, Velika Britanija)
2010. - Liberdance (Atena, Grcka)
2011. - Ognjen Vučinić i Aleksandra Mišić ( London, Velika Britanija), Rina Kotur i Martina Tomić (Sofija ,Bugarska), Marjana Krajač (Atena, Grčka)
2012. – Aleksandra Mišić, Elvis Hodžić, Iva Čevizović (London, Velika Britanija), Maša Kolar (Sofija, Bugarska)

2) Choreoroam: (Velika Britanija/ Danska/ Španjolska/ Italija/ Nizozemska/ Hrvatska)
2009. Sanja Tropp (London, Kopenhagen, Madrid, Bassano Del Grappa, Rotterdam)
2010. Sonja Pregrad (London, Kopenhagen, Madrid, Bassano del Grappa Rotterdam)
2011. Marjana Krajač (Bassano Del Grappa, London, Kopenhagen, Madrid, Rotterdam)
2012. Irena Mikec (Roterdam)
3) Beyond Front@: Bridging New Territories: (Slovenija / Austrija / Mađarska / Velika Britanija / Hrvatska)
2012./2013. Ivana Vratarić, Nino Bokan, Bruno Isaković, Maja Drobac, Irma Omerzo, Maša Kolar, Zrinka Šimičić, Irena Tomašić, Irena Mikec, Snježana Kovačić, Davorka Horvat, Neven Šverko, Bojan Gagić (Dance Communication Lab izdanja)
2012./2013. Zvonimir Kvesić (Creation BF 5, plesna predstava)
2013. Sven Bahat („Cooling Down Signs“, plesna predstava)
2013. Anis Habibović („Cooling Down Signs“, plesna predstava)

4) SPAZIO EU: (Stiching – Zwaanprodukties (NL), Hrvatski institut za pokret i ples (HR), Commune di Bassano del Grappa (IT), Art Stations Foundation (PL))
2012. Petra Zanki (HR predstavnik u projektu)
2013. Martina Granić (HR predstavnik u projektu)